1

Müslin Battaniye Nedir?

Bebekler için özel dokunan kumaştan üretilmiş birçok farklı amaca uygun battaniye türüdür. Müslin battaniyelerde kullanılan müslin kumaşın tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Yıllardır süregelen kullanım alanları ve doğal kumaş tipiyle hem annelerin hem de bebeklerin yüzünü güldürür. Bebeklerinizin hem gün içerisinde hem de uykusunda rahat etmesini sağlar. Müslin kumaşı her mevsim her amaca uygun olarak kullanabilirsiniz.

Müslin kumaş tamamen organik pamuktan üretilen doğal ve saf bir kumaş tipidir. Bebeklerin hassas cilt yapısına uygun ve özel yapıdaki müslin kumaşlar oldukça yumuşak, doğal, dayanıklı ve nefes alan bir yapıdadır. Bu özellikleriyle müslin kumaş türü özellikle bebek ürünlerinde olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. En yaygın kullanım alanı olan bebek müslin battaniyelerin de geniş bir kullanım alanı vardır. Özellikle son yıllarda farkındalığın artmasıyla müslin ürünler çok tercih edilmektedir. Siz de müslin battaniyeler sayesinde bebeğinizin narin cildini koruyabilirsiniz. Pamuksu ve doğal yapısıyla bebeklerinizin cildi için en uygun ürünlerdendir. Müslin bezler ve müslin battaniyeler bebeklerin cildiyle direkt olarak temas ettiği için doğallık olarak ekstra dikkat edilmesi gereken ürünlerdir.

Müslin battaniyeler yumuşak ve saf dokusuyla bebeklerinizin pamuksu cildini rahat ettirir, doğal yapısıyla bebeklerinizin cildine zarar vermeden rahatça kullanılır. Bebek ürünlerinde müslin kumaş battaniye dokusu kullanılabilecek güvenilir kumaş dokularından biridir. Çeşitleri arasında çift taraflı müslin battaniye, büyük müslin battaniye, kalın müslin battaniye, çift katlı müslin battaniye gibi birçok çeşidi vardır.

Neden Müslin Kumaş?

Bebek cildi oldukça hassas ve narin bir yapıya sahiptir. Belli bir yaşa gelene kadar bebeklerde kullanılan her ürüne, özellikle bebeğin hassas cildiyle temas eden yüzeylere ekstra dikkat etmek gerekir. Bebeğin ağzını silmek için kullanılan bezler, bebeği kundaklarken ya da altını değiştirirken direkt olarak vücuduyla uzun süre temas eden örtüler vb. Bu ürünlerde olabildiğince doğal, sertifikalı ve organik içeriklerin kullanılmasına dikkat etmek büyük önem taşır. Bebek cildi her türlü olumsuz etkenden kolayca etkilenebilecek narin bir yapıdadır. Müslin kumaştan üretilen ürünler ise bebeğinizin narin cildine uygun onu rahat ettirebilecek, hijyenik ve güvenli bir ortam sağlayabilecek ürünlerdendir. Bu yüzden müslin kumaş tipi bebek ürünlerinde önemli bir yere sahiptir.

Müslin kumaş pamuklu düz dokuma bir kumaştır. Yazlık ince dokumadan kalın kışlık dokumalara birçok farklı yapıda ve türde çeşitleri vardır. Müslin kumaş yıllardır annelerin ve bebeklerin yüzünü güldüren saf ve doğal bir kumaş türüdür. Bebekleri rahat ettiren yapısı sayesinde annelerin de içini rahat ettirir. %100 organik pamuktan üretilen yumuşak dokusu sayesinde hem hijyen hem de sağlık açısından birçok olumlu yönü bulunmaktadır. Bebeklerin cildini korur, onlara rahatlık sağlar, terlemesini engeller.

Müslin kumaşın diğer kumaşlardan farkı ekstra organik ve saf yapısıdır. İçeriğinde diğer kumaş tiplerine oranla daha fazla pamuk barındırır. Doğal pamuktan elde edilen yumuşak yapısı sayesinde bebeklerin pamuksu cildine uyum sağlayarak ciltlerini korur.

Neden müslin kumaş? sorusunun cevabında bu gibi birçok olumlu özellik karşımıza çıkmaktadır. Bebekleri ekstra rahat ettirecek ve cildini koruyacak yapısıyla müslin kumaştan elde edilen ürünler tercih edilmesi gereken ürünlerdir.

Müslin Battaniye Çeşitleri Nelerdir?

Parilico %100 organik 4 kat müslin battaniye çeşitlerimiz şunlardır:

  • You Are My Rainbow Turuncu 4 Katlı Müslin Battaniye
  • Good Morning Mommy Sarı 4 Katlı Müslin Battaniye
  • Bestie Petrol Mavisi 4 Kat Müslin Battaniye
  • But First Milk Kahverengi 4 Kat Müslin Battaniye
  • Hello World Beyaz 4 Katlı Müslin Battaniye
  • My Little Sunshine Krem 4 Katlı Müslin Battaniye
  • Time to Hug Kiremit 4 Katlı Müslin Battaniye
  • Good Morning Mommy Sarı 4 Katlı Müslin Battaniye

Battaniye modellerimizde 85x115 cm ve 100x130 cm olmak üzere iki farklı müslin battaniye ölçüsü bulunmaktadır.

Müslin Battaniye Fiyatları

Parilico 4 kat dokuma müslin battaniye fiyatları her renk, model ve ölçüde sabittir. Fiyatı 150 TL’dir. %100 organik müslin kumaştan elde edilen ürünlerimiz fiyatını sonuna kadar hak eden son kalite ürünlerdir. Farklı model ve renklerdeki çeşitleriyle uzun süre yıpranmadan kullanılır, anneleri ve bebekleri mutlu eder.

Müslin Battaniye Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Müslin battaniye birçok alanda kullanılan çok fonksiyonlu bir üründür. En çok tercih edildiği alan ise bebeklerin kundaklanması içindir. Özellikle uyurken bebeğin üstünü örtmede, terlemesini engellemede her mevsim tercih edilir. Bebek uzun uyku süresi boyunca battaniyeyle temas halinde olduğu için müslin kumaştan üretilen battaniyeler bu sırada tercih edilen ürünlerdir. Bunun dışında bebek omuz örtüsü, emzirme örtüsü, bebek havlusu, soğuktan koruyacak battaniye, altını değiştirirken serilen bez olarak, bebek arabası örtüsü olarak vb. gibi çeşitli birçok alanda kullanılabilir.

Müslin Battaniye Kışın Kullanılır mı?

Bebek müslin battaniye ürünler nefes aldıran yapısıyla her mevsim kullanışa uygundur. Yazın olduğu gibi kışın da kullanılabilir. Özellikle kundaklamak için müslin kumaştan yapılmış ürünler tercih edilebilir. Kışın 4 kat dokuma kalın müslin battaniye ürünlerini veya battaniye altına çift kat dokuma müslin kumaşları kullanabilirsiniz. Sadece dış ortamda değil iç ortamda da birçok alanda kullanılabilir. Siz de bebeğinizi kundaklarken her mevsim pamuksu cildine uygun müslin battaniye ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Müslin Bez Terletir mi?

Bebek müslin battaniye ürünleri nefes aldıran özel yapısı sayesinde terlemeyi önler. Bu sayede bebeklerinizin cildini hijyenik ve sağlıklı tutar. Terlemeyi önlediği için pişik, kızarıklık, tahriş gibi olumsuz durumlar görülmez. Müslin battaniyeler sağlık açısından da bir hayli olumlu yönü bulunan bebek ürünlerindendir. Siz de bebeğinizin cildini rahat ettirmek istiyorsanız müslin ürünleri tercih edebilirsiniz.

Özellikle nefes aldıran ve emici yapısıyla terletmez, cildin hava almasını engellemez bir kumaş türüdür. Sıvı emen yapısıyla bebek terlese bile cildindeki teri emer. Bu yönüyle banyodan sonra havlu olarak da tercih edilen bir üründür. Bebeğinizin banyo sonrası kurulanma aşamasında cildinin en narin olduğu zamanlardan biridir, bu yüzden kurulamak için kullanılacak ürünlere dikkat edilmelidir. Müslin battaniye ve bezler bu amaçla da kullanılmaktadır.

Müslin Kumaş Tipi Çeker mi?

Çoğu üründe olduğu gibi bebek ürünlerinde de en çok şikayet edilen özelliklerden biri ürünün çekme yapmasıdır. Ürünün çekme yapmaması için dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Müslin kumaştan üretilen ürünler doğru ısı ve ayarda yıkandığı sürece çekme yapmaz. Eğer yanlış ısıda yıkanırsa her pamuklu üründe olduğu gibi çekme yapar. Müslin kumaş ürünleri yüksek ısıda yıkanmamalı ve yüksek ısıda kurutulmamalıdır. Yıkama ve kurutma sırasında yüksek ısılara maruz kaldığında ürünler kaçınılmaz olarak çekme yapar.

Peki müslin battaniye ve ürünler kaç derecede yıkanmalıdır? Müslin ürünler en fazla 30-40 derece sıcaklıkta yıkanmalıdır. Çoğunlukla önerilen yıkama derecesi 30 derecedir. Yıkarken makinenizin pamuklulara özel ayarını veya elde yıkama ayarını seçebilirsiniz. Bu şekilde doğru ısı ve ayarda yıkayarak müslin ürünlerin uzun süre dayanıklılığını korumasını sağlayabilirsiniz. Bu ısı derecelerinin üzerinde yıkandığında ürünün çekme yapma riski fazladır. Kurutma programında da aynı şekilde 30 derece ayarı seçilmelidir. Eğer imkân varsa yapısının korunması için kendi kendine kurumaya bırakılması tavsiye edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR