1 2 >

Müslin Örtü Modelleri ve Çeşitleri

Parilico müslin örtü çeşitleri cıvıl cıvıl modelleri ve yumuşacık dokularıyla bebeklerinizin rahatını sağlamaya devam ediyor. Özel dokuma kumaşlar ve organik içerikli bileşenleriyle Parilico bebek bakım ürünleri biricik bebeğinizi rahat ettirirken annelerin de içlerini rahat ettirerek ikinizi de huzurlu zamanlar sağlar. Siz de Parilico uyku ürünleriyle bebeklerinizin rahat ve huzurlu bir uyku çektiğinden emin olabilirsiniz.

Müslin Örtü Nedir?

Müslin örtü doğal pamuk dokuma kumaştan elde edilen ince bir örtüdür. Özellikle yaz aylarında veya sıcak havalarda uyku sırasında, bebek arabasında veya birçok farklı ortamda bebeğinizin üstünü müslin örtü ile örtebilirsiniz. Özel dokuma sayesinde müslin, pürüzsüz ve ince bir kumaştır. Son derece yumuşaktır. Battaniye, pike, çarşaf, ağız bezi, emzirme önlüğü ve müslin örtü gibi birçok bebek bakım ürününde kullanılmaktadır. Pamuksu ve organik dokusuyla bebeklerin cildine uygun bir kumaş çeşididir. Özellikle bebeklerin cildiyle direkt olarak temas eden ürünlerde müslin kumaş türüne çok sık rastlanır. Bebeğinizin pamuksu cildinin güvende olduğundan emin olmak istiyorsanız siz de müslin ürünleri tercih edebilirsiniz.

Müslin Örtü Ne İşe Yarar?

Müslin örtünün en çok kullanıldığı durum bebek kundaklamak içindir. Kundaklamak amacı dışında yaz aylarında bebeğinizin üzerine ince bir örtü olarak müslin örtü modellerini kullanabilirsiniz. Kış aylarında evinizin içi sıcaksa da bebeğiniz uyurken ince müslin örtüleri tercih edebilirsiniz. Parilico müslin çarşaf modelleriyle birlikte kullanıldığında müslin örtü modelleri bir hayli uyumlu olacaktır.

Bebeğinizi kundaklamak için her mevsim müslin örtüler çok kullanışlı olacaktır. Hava aldıran özel kumaş yapısı sayesinde bebeğinizin cildinin rahat etmesini sağlarken size de bebeğinizin güvende olduğu hissiyatıyla huzur verir. Sıvı emici yapısı sayesinde pamuksu cildinin terleme yaparak tahriş olmasını engeller. Bebeğinizin pamuksu cildine yakışan özel ve doğal pamuk dokuma yapısı sayesinde bebeklerinizin narin cildini güvende tutar. Özellikle yaz aylarında bebekleriniz için vazgeçilmez ürünlerdendir. Her yerde ve her zaman yanınızda taşımanız gereken, bebek bakım çantasının olmazsa olmaz parçalarındandır. Parilico müslin örtülerini hafif yapısı sayesinde her yerde ağırlık yapmadan kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Kolay temizlenebilir, taşınabilir ve çok kullanışlı yapısıyla anne bebek ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

Müslin Örtü Nerelerde Kullanılır?

Müslin örtü çeşitleri pek çok yerde ve pek çok farklı amaçla kullanılabilir. Kolay taşınabilir yapısı sayesinde her yere götürmek için uygundur. En yaygın kullanım alanı bebekleri kundaklamak ve yaz aylarında üst örtüsü olduğu gibi daha başka birçok amaç için de kullanılmaktadır. Sıvı emici, terletmeyen, nefes alabilen ve anti alerjik organik yapısı sayesinde çoğu yerde çoğu amaçla kullanılmaktadır. Bebeğinizin cildini güvende tutacak pek çok özelliği bulunmaktadır.

Müslin örtüler puset örtüsü olarak, bebek arabası örtüsü olarak, oyun halısı olarak, alt açma örtüsü olarak, ana kucağı örtüsü olarak hatta banyo veya deniz sonrası plajda havlu olarak da kullanılmaktadır. Sıvı emici hafif yapısı sayesinde yaz mevsiminde plajlarda veya banyo sonrası havlu olarak da müslin örtü kullanabilirsiniz. Bebeğinizin cildiyle direkt temas halinde olduğu bu durumlarda müslin örtü doğal ve organik yapısıyla en güvenilir ürünlerden biridir.

Müslin Örtü Ölçüleri Nelerdir?

Parilico müslin örtü modellerinde 100x100 cm ve 120x120 cm ebatlarında olmak üzere iki farklı ölçü bulunuyor. Kullanım amacınıza veya bebeğinizin yaşına göre kendinize uygun ölçüyü seçerek edinebilirsiniz. Bütün Parilico Müslin örtü modellerinde iki farklı ebatta ölçü mevcuttur.

Müslin Örtü Çeşitleri Nelerdir?

 • Taşıtlar Bambu Müslin Örtü
 • Tavşan Çiftliği Pamuk Müslin Örtü
 • Mimoza Pamuk Müslin Örtü
 • Kuğu Pamuk Müslin Örtü
 • Lama Pamuk Müslin Örtü
 • Sayılar Pamuk Müslin Örtü
 • Uzay Pamuk Müslin Örtü
 • Pembe Papağan Pamuk Müslin Örtü
 • Denizaltı Pamuk Müslin Örtü
 • Masum Tilki Pamuk Müslin Örtü
 • Mavi Papağan Pamuk Müslin Örtü
 • Yaramaz Tavşan Pamuk Müslin Örtü
 • Gökkuşağı Pamuk Müslin Örtü
 • Retro Beyaz Pamuk Müslin Örtü
 • Retro Limon Pamuk Müslin Örtü
 • Retro Mürdüm Pamuk Müslin Örtü
 • Retro Gül Pamuk Müslin Örtü
 • Retro Minty Pamuk Müslin Örtü
 • Retro Hardal Pamuk Müslin Örtü

100x100 cm ve 120x120 cm boyutlarındaki modelleriyle Parilico müslin örtü çeşitlerinde birçok farklı model bulunmaktadır. Modellerimiz bambu müslin örtü ve pamuk müslin örtü olarak iki farklı dokuma şeklindedir. İki dokuma tipide tamamen organik bir yapıya sahiptir. Modellerimizdeki desenler organik kök boya ve tamamen doğal pamuk/bambu iplikten elde edilmiştir, kimyasal ürün kullanılmamıştır. Qeko-tex sertifikalı modellerimiz doğal yapısıyla bebek cildine uygundur. Her mevsim ve her yerde kullanıma uygun modellerimizle bebeklerin ve annelerin rahatını korumaya devam ediyor.

Müslin Örtü Fiyatları

Parilico müslin örtü fiyatları şu şekildedir:

100x100 cm müslin örtü 98 TL ve 120x120 cm müslin örtü 113 TL fiyatındadır.

Ürünlerimiz fiyatını hak eden %100 organik yapısıyla birçok farklı amaç için kullanılabilir. Özellikle 0 – 12 ay arası bebeklerde organik ürünlere dikkat etmek, kimyasal ürünlerden kaçınmak çok önemlidir. Bebeklerin en hassas dönemlerinden olan bu dönemlerde Parilico bebek ürünleriyle anne ve bebeklerin yanında! Siz de Parilico farkıyla bebeklerin cildinin güvende olduğundan emin olacaksınız.

Müslin Kumaş Sağlıklı mı?

Müslin kumaş türü diğer kumaş tiplerine göre çok daha sağlıklıdır. Özellikle bebeklerin cildinde kullanılabilecek en sağlıklı kumaş türüdür. Farkındalığı yüksek ebeveynler bebeklerinin sağlığı için kimyasal madde içerikli ürünlerden kaçınmaktadır. Narin cilt yapılarını doğal içerikli ürünlerle muhafaza etmektedirler. Müslin kumaş türü bu doğal içerikli ürünlerden biridir. Bebeklerin vücut ısısını dengede tutan, terlemeyi önleyen, cildin rahat nefes almasını sağlayan bir kumaş türüdür. Müslin kumaş ürünler sadece örtü gibi ürünlerde değil bebek giyim ürünlerinde de sağlıklı yönüyle tercih edilir.

Müslin Bez Ütülenir mi?

Müslin bezlerin yüksek ısıyla teması önerilmediği için ütülenmesi de tavsiye edilmez. Bütün doğal müslin kumaş ürünlerinde yüksek sıcaklık içeren ütü ve kurutma işleminden kaçınılması önerilir. Bu yüzden müslin ürünlerinde olduğu gibi müslin örtüleri de ütülemeniz önerilmez. Zaten yumuşak kumaş dokusu sayesinde kullanıldıkça yumuşayarak üzerindeki kırışıklıklar gidecektir. Ekstra yumuşak dokusu sayesinde ütü yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Müslin Kumaş Nasıl Yumuşatılır?

Müslin kumaştan elde edilen ürünleri kullandıkça ve yıkadıkça yumuşayan bir yapısı vardır. Bu yüzden yıkama sırasında kimyasal içerikli yumuşatıcı vb. gibi ürünleri kullanmanıza gerek yoktur. Yine de kullanmak istiyorsanız içeriğinin doğal olduğundan emin olduğunuz, güvendiğiniz markaların yumuşatıcı içerikli ürünlerini yıkama sırasında kullanabilirsiniz. Fakat buna gerek olmadan kendi kendine kullandıkça yumuşak yapısına geri döndüğünü göreceksiniz. Bütün müslin kumaş ürünlerinde bu durumu gözlemleyebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR