Bebek Bakım Çantası Modelleri ve Çeşitleri

Bebek alışverişinin olmazsa olmazı eşyalardan biri de bebek bakım çantalarıdır. Bebek eşyalarının hijyenik ve korunaklı şekilde tutulması için kullanılan önemli araçlardan biridir. Anneler; yaşanabilecek ya da karşılaşılacak tüm olumsuz ihtimallere karşı bebeğinin yedek eşyalarını bu tarz çantalar sayesinde taşırlar. Bakım çantaları hastaneye gitmeden önce hazırlandığı gibi çocuğun doğduğu ilk günden itibaren belli bir yaşa gelene kadar annelerin yanından ayırmadığı yegâne üründür. Annelerin sık sık kullandığı bu çantalar dayanıklı, su geçirmez ve uzun kullanımlara uygun olmalıdır. Parilico bebek bakım çantaları da dayanıklılığı ve kaliteli yapısıyla tercih edilen modellerdendir. Anne tecrübesi ve hassasiyeti ile üretilen bakım çantaları, kullanım alanı geniş ve uzun süre olan ürünlerdir. Gün boyu kolaylıkla yanınızda yaşamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Peki, her daim yanınızda olan ve ihtiyacınıza çözüm sunacak bebek bakım çantaları nasıl olmalıdır? Gün içinde bebeğiniz için yanınızda taşıdığınız malzemeleri rahatlıkla alabilmeli ve dayanıklı olmalıdır. Bebeğinizin eşyalarını hijyenik şekilde saklayabilmeniz için bölmeli olması önemlidir. Bu sayede eşyalar birbirine karışmadan neyi nereye koyduğumuzu kolay şekilde bulabilirsiniz. Pişik kremi, yedek çorap, emzik, çıngırak gibi hızlı ulaşmak istediğiniz ürünleri çanta içindeki küçük cepte taşıyabilirsiniz. Uzun süre elde ya da sırtta taşınacağı için hafif yapıda olması, sırtınızı veya kolunuzu yormaması önemlidir. Çantanın içindeki eşyalar yeterince ağırlık yapacağı için çantanın kendi yapısının da hafif olması kullanan ebeveyn için büyük artıdır. İç kısmı eşyaları alacak şekilde geniş, dış yapısı her ihtimale karşı su geçirmez ve silinebilir olmalıdır. Bebek ürünlerini içerisinde barındıracağı için kumaş yapısı kimyasal madde içermemelidir. Bebek bakım çantası alırken bu gibi detaylar büyük önem taşır.

Anne Bebek Bakım Çantası Nedir?

Anne bebek bakım çantası gün içerisinde bir yere giderken, dışarıda uzun veya kısa süreli bebeğinizle vakit geçireceğiniz zaman lazım olabilecek eşyalarını koyduğunuz çantadır. Anne bebek bakım çantası, bebek özellikle belirli bir yaşa gelene kadar annenin yanından ayırmadığı bir çantadır. Çünkü gün içerisinde bebeklerin birçok şeye ihtiyacı olur. Bebeğiniz üstünü ıslatabilir, kirletebilir, dışarıdayken acıkabilir veya altına yapabilir. Bu gibi durumlarda yanınızda taşımanız gereken eşyaları bebek bakım çantasında hijyenik şekilde tutabilirsiniz. Kimyasal içerikli ürünlerde taşımak yerine organik bez çantalarda eşyalarını güvenli şekilde koruyabilirsiniz.

Anne bebek bakım çantasında neler olmalı? Gün içerisinde lazım olabilecek her eşyayı düşünmeniz gerekmektedir. Anne bebek bakım çantasının olmazsa olmaz ürünleri; bebek bezi, alt değiştirme matı, müslin bez, emzik, ıslak mendil, emzirme önlüğü, pişik kremi, ağız mendili, biberon, kuru mendil, yedek bebek kıyafeti, mama önlüğü, mama, birkaç oyuncak ve kişisel eşyalarınız olabilir. Gittiğiniz yere, mevsime ve dışarıda kalacağınız süreye göre ihtiyaçlarınız değişebilir. Siz de kendinize göre bebek bakım çantanızı düzenleyebilirsiniz. Büyük sırt çantaları içine parilico su geçirmez bebek çantalarını koyarak eşyaların ekstra hijyenik ve korunaklı tutulmasını sağlayabilirsiniz.

Su Geçirmez Bebek Bakım Çantası Parilico’dan!

Bebek bakım çantası alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de çantanın su geçirmez kumaştan yapılmasıdır. Her ihtimale karşı su geçirmez özellikte olması da önemli bir detaydır. Bebeğinizin eşyalarının ıslanmaması için kumaş tipi de dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Parilico anne bebek bakım çantalarının su geçirmez olması da ön plana çıkaran özelliklerden biridir.

Bebek bakım çantası yıkanır mı? Bebek bakım çantasını ara ara yıkamanız gerekebilir. Ne kadar dikkatli kullansanız da genellikle dışarıda kullandığınız içinhijyen açısından problem olabilir. Çantayı gün içerisinde uzun süre dışarıda kullandıysanız eve girdiğinizde ıslak bir bezle silip havalandırabilirsiniz. Su geçirmez özellikteki Parilico bebek bakım çantalarını temizlemek istiyorsanız nemli bir bezle silerek kurumaya bırakmanız yeterlidir. Kurutmak için ısı kullanmanız önerilmez. Kurutma makinesi gibi ürünleri kullanmayınız. Su geçirmez kumaştan yapıldığı için kısa sürede kuruyacaktır. Bu şekilde silip havalandırarak kolayca temizliğinizi sağlayabilirsiniz. Bebek bakım çantaları dahil birçok çantayı genel olarak makinede yıkamak çok önerilmez, elinizde doğal bir sabun ve ılık suyla yıkamanız daha doğru olacaktır. Mutlaka yıkamak istiyorsanız da en fazla 30 derece sıcaklıkta kısa programda yıkamalısınız. Çantanın yapısının bozulmaması için makinede yüksek derece sıcaklıklarda ve uzun süreli programlarda yıkamayınız.

Bebek Bakım Çantası Çeşitleri Nelerdir?

Parilico su geçirmez bebek bakım çantası çeşitleri şunlardır:

  • Taşıtlar Su Geçirmez Bebek Bakım Çantası
  • Gökkuşağı Su Geçirmez Bebek Bakım Çantası
  • Doğa Su Geçirmez Bebek Bakım Çantası

Farklı renk ve modeldeki bebek bakım çantalarından kendi zevkinize uygun modeli seçebilirsiniz. Parilico bebek bakım çantalarıyla anneler mutlu, bebekler huzurlu!

Bebek Bakım Çantası Fiyatları

Parilico su geçirmez anne bebek bakım çantası modellerinin hepsi 95 TL’dir. Su geçirmez özellikteki bebek bakım çantası modelleri bebek arabasına asılabilir, sırt çantası veya kol çantası içerisine koyulabilir. Gün içerisinde lazım olabilecek eşyalarınızı içine alacak boyuttadır. İçerisinde ayrı bölmeler de bulunmaktadır. İçerisinde bulunan iki farlı bölme sayesinde bebeğinizin eşyalarını düzenli şekilde yerleştirebilirsiniz. Su geçirmez yapısı sayesinde içerisinde sıvı gıdaları da rahatlıkla taşıyabilirsiniz. İçiniz rahat şekilde bavulunuza veya çantanıza koyabilirsiniz. Hem iç astarı hem de dış yüzeyi su geçirmez özellikte olan çanta modellerimiz sıvı sızdırmadığı için eşyalarınızı kolaylıkla muhafaza edecektir.  

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR